Podcasty

Vztah není terapie

Šárka Nováková mluví o tom, proč není vhodné zaměňovat partnera za terapeuta.


Co je to tantra?

Mirek Krása o tom, co je to tantra v pojetí The Art of Being.


Není pláč jako pláč

I slzy mohou být nástrojem manipulace nebo naší branou k léčení. Alan promlouvá k účastníkům výcviku o různých odstínech pláče.


Proč mají lidé rádi drama?

Někteří lidé jsou tak dramatičtí, že nám s nimi není vůbec dobře. Proč se to děje a jak to můžeme změnit – o tom mluví Alan na jednom ze svých seminářů.


Čím si ničíme intimitu a jak z toho ven

Živá nahrávka ze semináře Magie intimity, na které všichni čeští učitelé The Art of Being (Šárka Nováková, Mirek Krása a Martina Lowen) popisují co může snižovat kvalitu našich intimních kontaktů a jak se z toho můžeme dostat ven.


Přijďte ochutnat esenci The Art of Being®

Šárka Nováková výstižně přibližuje co můžete zažít, přijdete-li na jednu z našich večerních ochutnávek.


Jak se spřátelit se svou žárlivostí

Mirek Krása vám přináší svůj osobní tip jak ve chvílích, kdy nás přepadne žárlivost, nezačít vnitřně umírat, ale zachovat si svou energii, sílu a svobodu.


Pečuj o svůj vnitřní plamen

Přijíždíte domů ze semináře v úžasné otevřenosti srdce, v napojení na sebe, na život i na druhé. Několik dnů nebo dokonce týdnů se koupete v blaženosti. Jednoho dne ale život přináší své přirozené výzvy a vaše napojení slábne nebo ho i zcela ztrácíte. Trápí vás to? Poslechněte si tipy Šárky Novákové jak tuto přirozenou změnu přijmout a jak v každodenním životě pečovat o napojení na svůj vnitřní plamen.


Jak přijmout náročnou zpětnou vazbu

Kdo na Alanových seminářích zažil pověstné „ostrůvky“, dobře ví, o co jde.
Když pochopíme rozdíl mezi útočnou reakcí, která není nic víc než sebeobrana našeho ega, a vnímavou odpovědí, na kterou si dáme čas, všechny naše vztahy se nesmírně zlepší.


Nebuďte vězněm své osobnosti

Naše osobnost může být velice dobře padnoucím, propracovaným kostýmem, který si oblékáme na svou čistou a nevinnou bytost. Natolik prožíváme svou osobnost, že ani sami nevíme, kdo pod tím naším kostýmem vlastně bydlí, kým doopravdy jsme. Osvoboďme se z tohoto vězení. Buďme sami sobě rebelem a rebelujme z iluzí své osobnosti do čistého bytí.


Dovol, ať je meditace tvou cestou

Při meditaci i v mnoha jiných životních situacích nám někdy vyplouvají na povrch pocity, kterým nerozumíme, přicházejí zdánlivě odnikud.
Alan nám připomíná, že není třeba všechny naše pocity vždy pochopit, rozklíčovat; je třeba s nimi jen BÝT, dovolit, ať se dějí, v otevřenosti a laskavosti k sobě, a jejich význam se nám často ukáže s odstupem času. To je ta pravá meditace: BÝT s tím, co JE.Milujme každé své vnitřní počasí

Alanovo připomenutí jak důležité je přijmout sebe sama ve všech svých pocitech a emocích – radost, slzy, bolest, strach, vztek – to všechno je naší součástí.
(Ve 2:03 Alana osvítilo náhle vyšlé sluníčko 🙂 )


Rovnováha mezi samotou a „sdružováním se“

Alan Lowen poukazuje na důležitost rovnováhy mezi časem, stráveným o samotě a s ostatními.

Měsíc a půl v nedobrovolné samotě karantény jsme se těšili, až se zase budeme smět „sdružovat“, naplno si užít kontakt se všemi, nám blízkými – a je to tady! Jak vám v té izolaci bylo? Vrháte se teď druhým do náručí, nebo cítíte potřebu být ještě sami se sebou? Čas o samotě může být hluboce výživný a naplňující. A pokud jsme rádi sami se sebou, zároveň si i víc užijeme čas strávený s ostatními, protože naše chuť být s nimi není nutkavá potřeba ale svobodná volba. Právě teď, když se začínáš znovu setkávat s lidmi, je čas o dary samoty dobře pečovat. A pokud jsi je zatím nenašel, stále je ještě čas!


Rozhovor s Alanem o smrti pro Radio Wave, Český Rozhlas

Krásný a hluboký rozhovor o smrti, o přijetí vlastní konečnosti a o tom, jak nám toto přijetí pomůže radostněji žít.


O přátelství mezi účastníky výcviku

Jedním z velkých darů, jež vám přinese účast ve výcviku, je přátelství, propojení a otevřenost, ke kterým dochází mezi účastníky.

 


Alanovo krátké zamyšlení nad toužením a intimitou

Pro vaši inspiraci je tu Alanovo krátké, volné zamyšlení nad chtěním a toužením, sexualitou a intimitou, setkáváním se a loučením. Někdy stačí pár krátkých slov, abychom si uvědomili velké věci.


Říkej Ahoj i Sbohem: žádné politikaření v otevřených vztazích

Velmi stručný a výstižný podcast o jednom z typických politikaření ve vztazích.
Máš v životě více milenců/milenek? Komunikuj upřímně a buď otevřený všem Ahoj i Sbohem.

 


Tantra a strachy, které ovládají náš život

Oslavovat dar bytí celé naší bytosti, být ve své úplnosti, to je něco, po čem všichni někde v hloubi duše toužíme. Brání nám v tom strachy, které odzbrojíme jedině tím, že se s nimi spřátelíme.

 


Jak vystoupit z osamělosti do naplňující samoty

Když láskyplně obejmeme všechny své pocity, jimiž jsme zaplaveni ve chvílích osamělosti, začnou se pomalu rozpouštět. Osamělost ustupuje prosté samotě, která může být tak naplňující!


Co muže nejsnáze přivádí do kontaktu s pocity

Další z Alanových promluv k mužům, tentokrát o tom, co muže nejsnáze přivádí do kontaktu s pocity, se srdcem, s touhami a dokonce i se strachem.


Jak BÝT se ženou

Toto je Alanova promluva k mužům o tom, jak být v setkání se ženou otevření, pravdiví, jak ctít své vlastní pocity a hranice, a co dělat se žárlivostí. Stejně tak je ale přínosem i pro ženy – stačí když si představíme přesně opačnou situaci.


Co nám může bránit ve skutečné intimitě?

Prožívání naší sexuality bez skutečně hluboké citové intimity může být příjemné, ale nikdy nás nemůže hluboce naplňovat a vyživovat. Co nás od takových naplňujících prožitků může držet zpátky?


Podcast pro špatný den

Co dělat když máme špatný den? Schopnost být v takových chvílích k sobě přátelský a laskavý je stejně tak důležitá jako schopnost vzlétnout do výšin.


Kudy z deprese?

“Jak se dostat ze své deprese? Jedinou cestou ven je cesta dovnitř! Abychom mohli pozvednou svou depresi a být zase šťastní, musíme být ochotni totálně a vášnivě vstoupit do svého zármutku, být řekou slz, vulkánem je-li potřeba.”
Alan


O milostných vztazích v lásce a svobodě

Poslechněte si co říká Alan o tom, jak nakládat s potřebou osobní svobody ve vztahu, který je založen na hluboké vzájemné lásce.
Vytvořte si takový vztah, který vyhovuje právě vám, a který vás hluboce vyživuje.


O vášni, touze a kontrole

Žít s vášní můžeme jen tehdy, když pustíme upjatou kontrolu nad tím, co chceme aby se v našem životě dělo nebo nedělo. Co k tomu potřebujeme? Odvahu!


Spřátel se se svým strašlivým strachem

Když jsi ochotný přijmout svůj strach a naplno procítit a prozkoumat jeho hloubku, zjistíš, že ten velký strašák je ve skutečnosti tvým vnitřním zdrojem.


Nejsi svůj kostým