Ohlasy účastníků

Ohlasy účastníků

„Mé setkání s Art of Being před 5-ti lety mi zcela ovlivnilo můj život dvojím způsobem.
Za prvé, do té doby jsem žil život oběti, hledal viníky svých problému všude okolo a také hledal někoho, kdo za mne udělá mou práci na sobě. Po setkání s Alanem Lowenem se vše zcela změnilo. Alan byl první, kdo mi pomohl nadzvednout koberec, pod který jsem si zametal své problémy. Také mi ukázal cestu ven, k životu tvůrce. Byla to cesta, na které jsem se musel postavit svým vlastním strachům, ale také jsem na ni spatřil snad všechnu krásu světa. A ta cesta nekončí, pokračuje dál ! Jupí !! Za druhé, potkal jsem již v životě pár učitelů, kteří se tvářili důležitě, že právě oni mají recept na můj bolavý život. Nějak mi to s nimi ale nefungovalo. Vedli totiž své žáky do závislosti na své osobě. Na Alanovi si cením to, že vede své žáky ke svobodě. A pro mě je svoboda tou nevyšší hodnotou, protože pokud vám Láska nedává svobodu, není to Láska.“
Saša, absolvent výcviku a asistent The Art of Being

 

Rozhodnutí jít do výcviku a následně jít jako asistentka do dalšího výcviku rozhodně nelituji.
Pracuji na sobě více let, a tohle mne „potkalo“. Vlastně už delší dobu jsem hledala učitele Tantry, a nemohla ho v české kotlině najít. Pak na mne náhodou někde vykouklo pozvání na festival a já se tak dozvěděla o Alanu Lowenovi. Byla jsem na jeho „Univerzálce“- uplně netantrický seminář a hned věděla, že tohle je to, co hledám. To co mne dostává u Art of Being, je propojení práce s tělem, s emocemi, psychikou, vlastními prožitky. Je to nenásilná forma, jak se otevírat a sáhnout si na svá temata. Na svá bolavá místa. Objevit co vše se skrývá dál a hloubš. A vždy je co objevovat. Nakonec to není jen „tantra“,je to cesta k sobě. Díky dlouhodobému uzavřenému výcviku, kde se setkáváte se stejnými lidmi, se můžete posouvat a jít více do hloubky. Je to jako v manželství. Znáte člověka třeba 15 let a přesto zjišťujete, že je stále něco, so jste nevěděli, neviděli, netušili. Art of Being navíc klade důležitost na bezpečnost a důvěru, vztahy, dobrovolnost, respektuje hranice, nenutí, ale nabízí.
Ne vždy jsem všechny prvky a procesy vítala, protože otevíraly má zranění a nastavovaly zrcadlo mému životu. S odstupem času – ANO, přesně tohle jsem potřebovala. Vytváří se tu komunita lidí, kteří jsou vlastně velmi podobní: máme podobné starosti, radosti, procesy. Jsme v tom spolu a přesto každý sám, jak potřebuje. Někdy mne až udivuje, jak podobní jsme…v tom, co je pro nás důležité a bolavé, nebo radostné. Program je nabitý, ale vše, co se tam děje má svůj smysl. Je veden citlivě. Intimita pro mne změnila význam. Dostala jiný rozměr. Zjemnila a posunula mne dál. Jako asistentka si procházím svými procesy podobně jako účastníci. Trochu už víte…a přesto stále objevujete.
Mne osobně naplňuje být při té proměně a vidět na lidech, jak sami se sebou pracují. Hodně se mne jejich procesy dotýkají. Učím se respektovat každého v jeho procesu a jen tam být. Být tam i pro druhé, stejně jako sama pro sebe. Zvědomuji si svá témata. Je to taková škola porozumění sama sobě. A o to tu jde – poznat sám sebe.
Kamila, absolventka výcviku a asistentka The Art of Being

 

Jak by asi vypadal můj život, kdyby mi do něj před lety nevstoupil The Art of Being? Jaká bych teď byla? Jak bych žila? Žila bych vůbec?
Popravdě řečeno, nevím. Skutečností je, že Art of Being je čím dál tím víc součástí každé buňky mého těla a principů, podle kterých mi dává smysl žít. Dovolila jsem si, aby mě tantrický výcvik Body, Heart & Soul pod Alanovým láskyplným a čistým vedením postupně rozebral na prvočinitele a zase mě poskládal zpátky. Ovšem už úplně jinak – ve větším souladu, sebevědomí a lásce sama k sobě. Dělím svůj život na období před BHS a po BHS. A jsou to dvě úplně jiné bytosti.
A tak pro mě bylo po skončení výcviku nepředstavitelné, že už bych nebyla jeho součástí. Začala jsem asistovat na Alanových workshopech a otevřela se mi tím nová kapitola. To, co jsem v sobě objevila a začala žít, teď můžu dál rozvíjet tím, že podobný bezpečný a láskyplný prostor poskytnu ostatním.
Říká se: „Dej a bude ti dáno.“ Ano. Čím víc dávám, tím víc dostávám. Být součástí týmu AoB a asistovat účastníkům rozvíjí moji citlivost, vnímavost, schopnost být tady a teď, překonávat svoje strachy a otevírat se novým komnatám mojí bytosti, o kterých jsem dosud neměla ponětí. Být svědkem a součástí toho, jak se i další odvážní lidé otevírají svým strachům, předsudkům, potlačeným emocím, ostatním lidem a životu vůbec… To mi dává hluboký smysl a přesně pro mě naplňuje obsah slov The Art of Being. Zároveň jsem v týmu našla partu úžasných přátel, se kterými nás pojí vzájemná láska, humor, respekt a otevřená komunikace. V dnešní době hodnoty tak vzácné, ale o to důležitější. A světe, div se, je nám spolu – navzdory nejrůznějším vnějším vlivům a událostem – čím dál, tím líp a naše řady se rozrůstají!
Takže, milý Alane a všichni v Art of Being: Děkuji, děkuji, děkuji…
Jana Benešová, absolventka výcviku a asistentka The Art of Being

 

Proč lidé jezdí na náš tantrický výcvik? Poslechněte si výpovědi účastníků výcviku Tělo, srdce a duše, který vytvořil a vede Alan Lowen spolu s týmem. Dozvíte se, čím tantra obohatila jejich život. Toto video lidé sami natočili přímo na semináři v Centru Živá voda na jaře 2022.

 

Ohlasy účastníků týdenního tantrického semináře Tělo, srdce a duše 1:

Nechme stranou fakt, že vše je zářivější a dění do sebe nějak lépe zapadá. Dovedu si to vysvětlit větším klidem, menší potřebou řešit myšlenky a očekávání, a cokoli kontrolovat… Ale! mně jiskří tělo. Jako by radostí zpívalo, že jsme se konečně potkali a jsme s duší, srdcem a hlavou jedno bytí. To nikdo a nic zvenku nezpůsobuje! A úplně jinak reaguju v různých situacích! Tam, kde byl stud, strach, nejistota… není teď nic víc, než já. Nezažívám nic velikého, žádné extrémní synchronicity, (jenom) tak nějak jinak jsem.
~  Adéla
 
Od nášho príchodu domov si čím ďalej tým viac vychutnávame spoločnú blízkosť a prepojenosť. Je to silné a hlboké… A máme pocit, že takéto časté a intenzívne momenty plné krásnej intimity sme neprežívali ani v začiatkoch vzťahu…
~  Zuzana a Dušan Konečných
 
Musím říct, že jsem prošla v minulosti různé kurzy tantry, ale žádný z nich mi neotevřel srdce tak, jako týden s vámi. Srdce Olgy Olze. Vždy to pro mě bylo o technikách, zaměření na vztah ven. Týden s vámi byl o lásce. Cesta do mého srdce a exploze lásky, co trvá už několik týdnů. Jsem vděčná, že jsem tam mohla být. ♡ A má to pro mě i přesah do více vrstev. Obrovský pocit odevzdání a důvěry v život.
~  Olga Bušková
 
Dneska je venku fakt krásně. Takový jemný déšť, jarní vůně, příjemný vzduch. Je příjemné to vnímat všemi probuzenými smysly!
~ Michal Donát
 
Dnes jsem byl s kamarádem na obědě a dali jsme si pak procházku Prahou. Všechny ulice jakoby svítily – i ty hlučné a špinavé měly šmrnc. „Tolik krásy“ říkám mu. Mám tak rozšířené srdce, že se tam vejde snad vše. Doznívají ve mne dotyky vašich rukou, vaše krásné oči a úsměvy. Děkuji všem, že jste mi pomohli opět najít více mé srdce, otevřít ho a uzdravovat… vše je se vším svázané do jednoho proudu lásky a přijetí… ze zkušenosti vím, že všechno, co takhle přijde, zase odejde a i ta jednota, kterou teď vnímám, se časem na okamžik rozpadne. Baví mě, že mi to nevadí. Zase ji pak v sobě najdu.
~ Jirka Mařík
 
Teď jsem přišel do práce a všechny lidi vnímám úplně jinak. Kolegyně se tu rozčilovala, jak je něco špatně a já měl chuť ji obejmout. Všichni se ptají, jaké to bylo… to nejde vysvětlit, bylo to krásné.
~ Ondrej
 
Jak je možné, že jsem TOHLE všechno mohla zažít? Nezapomenu to??? NECHCI to zapomenout!!! Chci si to všechno uchovat do posledního detailu v mysli, v paměti. Ty pohledy, pocity, lásku, vděčnost, přátelství, celistvost, neskutečnost přítomného okamžiku tady a teď..
~  Zuzana Malá
 
Jen dnes dopoledne mi prodavačka pomohla naskládat jídlo do tašek, policajt mě upozornil na zákaz a poradil mi, kde mám parkovat, cizí muž mi koupil květinu jen tak pro krásu a že je jaro :)) Miluju tyhle zázraky, které se dějí víc a víc 🙂 I díky vááááám.
~  Radana Lazarová
 
Přijela jsem zpátky domů nějak víc zamilovaná do sebe, do svého muže i do lidí. Velmi si vážím toho, jakou důvěru jsme vytvořili!
~  Alžběta