Často kladené otázky (FAQ)

Často kladené otázky (FAQ)

Kdo vede Art of Being workshopy?

Výcvik Tělo, srdce a duše vede Alan Lowen spolu s týmem ve složení Martina Fuks, Mirek Krása a Šárka Nováková. Podrobnosti naleznete na stránkách výcviku. Ostatní workshopy mohou být vedeny jen částí týmu, nebo je mohou vést jednotliví učitelé samostatně – tuto informaci vždy naleznete v popisu konkrétního workshopu. Více o našem současném týmu učitelů se dozvíte na stránce představení týmu.

Nemluvím dobře anglicky. Bude workshop, vedený Alanem, překládán do češtiny?

Všechny workshopy v ČR, které vede Alan Lowen, jsou vždy překládány z angličtiny do českého jazyka a naopak. Mluvíte-li pouze česky, není se čeho obávat.

Co můžu na workshopu očekávat?

Během každého workshopu jste vedeni do PROŽITKŮ. Ty mohou zahrnovat cvičení v menších či větších skupinkách, případně samostatně, ranní dynamické meditace Umění být, skupinovou práci v kruhu, kdy nabízíme pomoc s vašimi osobními tématy, a občasný 20-30 minutový tanec. Také můžete očekávat neočekávané, protože program je vždy částečně sestavován dopředu a částečně ho dolaďujeme na místě podle aktuálních potřeb účastníků.

Kolik bude ve skupině lidí? Bude počet mužů a žen vyrovnaný?

Art of Being workshopy mívají mezi 30 a 50 účastníky. Pokud je pro daný kurz důležitý vyvážený počet mužů a žen, snažíme se ho dosáhnout, někdy s pomocí zkušených asistentů, kteří se účastní některých cvičení.

Je workshop bezpečným prostorem? Budou respektovány moje hranice?

Vaše hranice jsou posvátné a vždy budou respektovány. Nalézání a jasná formulace hranic je ve skutečnosti důležitá součást našich workshopů.

Jaká fyzická intimita se očekává mezi účastníky vašich tantrických workshopů? Musím se do ní pouštět s lidmi, které neznám? Musím se svléknout?

Je zcela na vás jak blízký kontakt s ostatními si zvolíte. Vždy budete vybízeni k tomu nalézt svou vlastní cestu, zacítit si sami pro sebe co vnímáte jako správné a nakolik se chcete otevřít. Vaše osobní hranice budou vždy respektovány.

Jsem ve vztahu a nedovedu si představit, že bych se na workshopu dostával/a do intimního kontaktu s jinými muži/ženami. Mohu se zúčastnit tantrického semináře?

Na našich tantrických workshopech je vždy zcela na vás jak blízký kontakt s ostatními si zvolíte. Budete vyzýváni k nastavení odlišných hranic s různými lidmi: se svým partnerem je možná budete chtít nastavit jinak než s jinými účastníky. Je to vaše volba, která je vždy respektována a ctěna. Volbou přijet na tantrický seminář zároveň vstupujete do pole, kde zkoumání a rozvoj sexuality a intimity je hlavním zaměřením. Mnohá cvičení vás svou podstatou vedou do říše erotičnosti a intimity. Doporučujeme vám již při přihlášení vést s partnerem rozhovory o vašich pocitech, obavách a potřebách.

Mohu na workshop přijet se svým partnerem? / Jsem single. Mohu přijet bez partnera?

Všechny workshopy jsou přizpůsobeny potřebám párů i jednotlivců. Párům se naskýtá možnost všímat si specifické dynamiky ve vztahu a posilovat důvěru a intimitu v partnerství. Naopak jako jednotlivci se můžete soustředit plně sami na sebe a na to, jak se vztahujete k ostatním.

Právě se vyrovnávám se smrtí (nebo s blížící se smrtí) partnera / člena rodiny / blízkého kamaráda. Pomůže mi Univerzální zkušenost, nebo by to pro mě bylo naopak příliš náročné?

Pokud se právě vyrovnáváte se smrtí ve vašem okolí, bude pro vás tento workshop nesmírným přínosem. Již čtyřicet let Univerzální zkušenost doslova mění životy lidí. Je velikou pomocí i pro zaměstnance hospiců a dokonce i pro ty, kteří se musejí vyrovnat se svou vlastní blížící se smrtí.

Nikdy jsem na podobném workshopu nebyl/a. Mohu přijet?

Rozhodně ano. Nevyžadujeme žádnou předchozí zkušenost. Naučíme vás, jak se o sebe postarat, a integrujeme vás i v novém, neznámém prostředí.

Nevím, jestli jsem na workshop připravený/připravená. Mám strach. Mám přijet?

Přijeďte právě proto, že se na tohle ptáte! Nalézat přátelský vztah ke svým strachům je jedno z cenných učení na každém Art of Being workshopu. A co se týče toho být připraven – nikdo vlastně nikdy není zcela připraven. Důvěřujte svému přání přijet, obzvlášť pokud máte ve zvyku na poslední chvíli ucuknout od prožitků, po kterých ve skutečnosti hluboce toužíte.

Mohu na workshop přijet o den nebo dva později?

Program Art of Being workshopů vás od úplného začátku vede krok za krokem hlouběji do prožitků, pečlivě navržených tak, aby vám umožnily nalézat v sobě přesně ta místa, kde toužíte a potřebujete být. Proto je nezbytné, abyste na workshopu byli přítomni hned od začátku a zůstali až do konce.

Jaký je na workshopu časový rozvrh dne?

Většinou je časový rozvrh následující:
8:00 – 9:00 ranní meditace
9:00 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:00 dopolední program
13:00 – 15:00 obědová pauza
15:00 – 18:30 odpolední program (s 30 minutovou přestávkou)
18:30 – 20:15 večeře
20:15 – 21:30 večerní program

Jsem vegan. / Mám bezlepkovou dietu. / Nesmím určité druhy potravin. Bude pro mě možné se u vás stravovat?

Rozhodně ano. Umíme vařit vegansky i bez lepku a vyjít vašim dietám vstříc. Prosím uveďte své speciální požadavky při registraci do pole „Poznámky“.

Když se rozhodnu na poslední chvíli nepřijet, vrátíte mi peníze?

Do určité doby před zahájením workshopu je možné požádat o vrácení zálohy. Přesné lhůty jsou uvedeny ve Smluvních podmínkách, které si můžete přečíst na stránce každého workshopu. Po uplynutí této lhůty je záloha nevratná. Můžete za sebe ale poslat náhradníka, kterému vaši zálohu převedeme.