Úvod

„Nevnímám to tak, že by bylo mojí volbou vést workshopy. Jsem zaměstnancem mystéria. Před časem jsem plánoval odejít do důchodu. Můj zaměstnavatel mi ale dal na vědomí, že to nezáleží na mě. Musím být tam, kde jsem – napojen na mystérium a současně sloužit vám, ať už jste kdokoliv. Jsem prostředníkem, žiji a pracuji mezi vámi a mystériem, do kterého vás vedu během Art of Being meditace. A ne jen během ranní meditace. Mým neutuchajícím přáním je dát vám to, co slouží vaší osobní cestě; přivést vás k přátelství se všemi vašimi vnitřními prožitky a pocity, abyste na své životní cestě nemuseli sami proti sobě bojovat. Mou osobní tvořivou vášní je vytvářet cvičení, při kterých můžete uzdravit svá zranění, jež si nesete ze své minulosti, pomáhat vám přijmout vaši mužskou či ženskou přirozenost, probudit vás do kouzla totální přítomnosti v celé vaší bytosti, namísto jen částečné přítomnosti – a skrz tohle všechno vás probudit nekonečnému mystériu, díky kterému je plavba skrz vaše dny i noci o tolik bohatší.“ Alan Lowen 

O Alanovi Lowenovi

Alan Lowen, zakladatel The Art of Being®, je jedním z předních světových průvodců lidí, kteří se chtějí naučit integrovat a oslavovat všechny aspekty svého osobního života a bytí. Již přes 40 let vede prožitkové workshopy a dlouhodobé výcviky, zaměřené na základní lidská témata. Studoval psychologii na Londýnské a Oxfordské univerzitě. Jeho osobními mentory byli mimo jiné Carl Rogers, jeden ze zakládajících otců hnutí lidského potenciálu, a mystik Osho Rajneesh, se kterým Alan strávil 8 transformujících let. Na konci 80. let založil The Art of Being® jako cestu osobního růstu a duchovního probuzení.

Dnes je Alanovi přes sedmdesát let a stále vede workshopy v České republice, Velké Británii, Německu a Švýcarsku. Můžete ho vidět na britské conscious.tv, kde vypráví o svém životě, své práci a své chystané knize. Uveřejnil mnoho článků a podcastů, které naleznete na těchto webových stránkách. Nenechte si ujít dokument Alan a jeho fascinující práce s lidmi“ (viz níže).

O The Art of Being®

The Art of Being® je pozoruhodně lidská cesta osobního a duchovního růstu. Dojemná, vášnivá, zábavná i oslavná, má mocnou sílu transformovat a probouzet! Volá tě do přítomného okamžiku a učí tě jak zůstávat tady a teď i v situacích, kdy by tě tvé staré návyky uzavřely, nebo by oslabily tvou úplnost a tvé důvěrné spojení s životem, odehrávajícím se tady a teď.

Workshopy The Art of Being® pronikají intelektuálními a verbálními vrstvami znalostí a informací až do smyslových a pocitových hloubek, ve kterých se můžeš spřátelit s totálností svého bytí a plně ji ocenit. Umožňují ti uzdravit svá omezující zranění, otevřít se všem svým vnitřním zdrojům, oslavovat svou přirozenost jako smyslný muž nebo smyslná žena, nalézt naplnění ve svých přátelských a milostných vztazích a žít v neustále se prohlubujícím spojení s duchovním rozměrem existence. Naplňují tvůj život vědomím, soucitem, laskavostí a krásou.

Chcete vidět Alana při práci?
„Alan Lowen a jeho fascinující práce s lidmi“
(43 minut)

Co říkají absolventi:

The Art of Being®

"Největším darem, kterého se mi díky Alanovi dostalo, je obnova důvěry v mé vlastní vnitřní vedení. Žádná rada, žádná technika, žádná znalost mi nemůže nahradit to, co odjakživa mám - inteligenci srdce a duše, která vždycky ví, co je třeba."

Šárka, Česká republika

Tělo, srdce a duše 1

"Kamarád mi říkal, že mi tato zkušenost může změnit život a měl pravdu. Jen jsem nečekala, že to bude taková rychlost! Mám pocit, jakoby mi někdo vlil do žil živou vodu! Jsem teď mnohem otevřenější k ostatním lidem, nebojím se je obejmout nebo pohladit, když mám chuť to udělat."

B., Česká Republika

Výcvik Tělo, srdce a duše

"Během dvou let výcviku jsem se sama se sebou spřátelila, s jasností nahlédla své silné i slabé stránky, usmířila se s nimi a naučila se sama sebe milovat. Konečně jsem překonala vzorce a přesvědčení, které mi bránily žít šťastně. Alanova práce mi pomohla odhalit neomezené možnosti mého života a otevřít se těm, které miluji a věcem, na kterých mi záleží."

Asti, Švýcarsko

Univerzální zkušenost

"Cítím, že jsem teď schopen setkat se a pozdravit se s lehkým úsměvem se svou dřívější připoutaností ke starým přesvědčením a otupeným strachům – a pak je ze sebe vypustit. Přirozeněji než kdy dříve jsem nyní schopen důvěřovat své intuici, být v kontaktu se svými opravdovými potřebami a zaměřovat se na to, co je pro mě v životě opravdu důležité. Také jsem víc než kdykoli předtím schopen být v opravdovém a přítomném kontaktu s lidmi kolem sebe."

Ralf, Německo

Úvod